Szyfrowanie wiadomości użytkowników

Na początku miesiąca ogłosiliśmy, że dbając o maksymalny poziom prywatności naszych użytkowników, intensywnie pracujemy nad szyfrowaniem end-to-end wiadomości wymienianych pomiędzy stronami transakcji.

Dziś z ogromną satysfakcją ogłaszamy wprowadzenie szyfrowania end-to-end wiadomości na naszej platformie. Wiadomości mogą być odczytane tylko przez strony transakcji oraz – w przypadku, gdy któraś ze stron transakcji otworzy spór – przez moderatora. Jest to o tyle istotne, że w wiadomościach mogą być przesyłane poufne informacje i strony transakcji powinny mieć całkowitą kontrolę kto i kiedy (o ile w ogóle) może je przeczytać. Dodatkowo przypominamy, że mniej więcej po 180 dniach od zakończenia transakcji, zaszyfrowane wiadomości są usuwane z naszej bazy danych, chociaż mogą jeszcze istnieć w kopiach zapasowych.

Wykorzystujemy technologię podobną do stosowanej przez aplikację Signal, WhatsApp, czy Telegram. Warto przypomnieć, że aplikacja Signal była swego czasu polecana przez Edwarda Snowdena.

Cieszy nas rosnąca liczba transakcji i mamy nadzieję, że użytkownicy docenią nasz wkład w stałe zwiększanie stopnia prywatności. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i pomysły dotyczące platformy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *